לא יהיה בסדר. יהיה שונה

מאת: רועי ספיר, שכבת יב', מחנה אשדוד ט"ו


ומה אומר לכם? בוודאי שלא אומר שהכל יהיה בסדר. אני לא אומר אומר שלא, אלא, זה נדוש בעיני, להגיד שיהיה בסדר. אני לא רוצה לומר שיהיה טוב יותר או רע יותר, אבל אני רוצה לומר שאחרי שבועות, אם לא חודשים של סגר - יהיה שונה.

אחרי שאגמור את כל הספרים שבביתי כי "למה לא? יש זמן" - יהיה שונה. אחרי שנלמד להרגיש חופשיים שוב, יהיה שונה.

אני אצא לי אל הבחוץ ואביט בנהג האוטובוס שאני רואה מדי שבוע עם חיוך מרוח על הפרצוף. אני אאזין טוב יותר לצחוק הילדים בפארק. אני איהנה מכל פסיעה ברחוב למטה. אני אעיף מבט אל הרקיע הכחול וארגיש את הבריזה הצוננת. אני אגלה אושר בין הפרצופים התועים שאני מבחין בהם כהרגלי בשגרה. אני ארגיש שאני מחזיק את החופש המתוק במו ידיי, ולא שהוא חומק בין אצבעותיי הרועדות כשהיינו בכל המצב הזה שנקרא הסגר. אז כן... יהיה שונה.


"מזמין אתכם לכתוב על הנייר מה שעולה בראשיכם"


כל המילים היפות האלו - נשמע קצת מזויף, לא? וגם יש משהו מלנכולי, בלכתוב עכשיו תיאורים של הערכה פתאומית לחיים הפשוטים בימים שלפני הסגר. אבל האמת - אני לא כזה משתגע. כשהבנתי שאהיה סגור בבית, לא אראה אנשים שאותם אני אוהב, בעצם לא אראה אנשים כמעט בכלל, ובמיוחד שלא אחווה את האביב הנפלא הזה - מעט השתגעתי. אבל אז היכתה בי ההבנה, שפתאום יש לי דברים שאני יכול לעשות, שלא היה לי זמן אליהם לפני כן. וגם הבנתי עד כמה האנשים בחיינו, אנשים שאנחנו אוהבים ורוצים אותם לידינו, מחזיקים אותנו במובן מסוים. אני מסכים אתכם, זה בנאלי, אבל זה גם נכון. רובנו מסכימים, שאחרי הסגר נדע להעריך יותר את חיי השגרה שלנו. אני מציע שנלמד את עצמנו להעריך גם את מה שיש לנו כרגע. זה לא פשוט, אך כל כך אפשרי. ויותר מזה... אני מזמין אתכם לכתוב על הנייר את מה שעולה בראשכם. כי למען האמת, גם לי לא היה קל לשתף אתכם באנדרלמוסיית הרגשות המשונה שלי .


60 צפיות0 תגובות
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

טל: 03-5350157

ת.ד. 9057, רמת גן רמת אפעל 5219001