בזמנים האלו צריך להיות ביחד

עודכן ב: 7 אפר 2020

מאת: יוחאי מרנין, שכבת יב', מחנה רעננה מרכז


בשבוע שעבר, לפני שהתחיל כל ההסגר, כשעוד היה מותר לנו לבוא למחנה, חזרתי הביתה מישיבת צוות של הדרכת קבוצת ט', ופגשתי בדרך שתי חניכות במחנה היו בלחץ ובבאסה כי בדיוק הודיעו שביטלו את כל טיול פסח ואת הטיול השנתי שלהן בבית הספר.

ברגע הזה הבנתי שהעניין של הקורונה הוא לא צחוק, וגם אם המצב פחות מלחיץ אותי באופן אישי, יש חברות מחנה שלא מרגישות כמוני.


כשהתחלתי להפנים שזה באמת מקרה חירום רציני הייתה לי תמונה בראש – השכבה הבוגרת של מחנה אשדוד ט"ו במהלך מבצע צוק איתן. למרות שהמצב היה קשה וכולן היו במקלטים, הן החליטו דווקא להתעקש עוד יותר על הפעילות של תנועת הנוער, ועל הזכות והחובה שלנו להיות משמעותיים בחיים של חניכות שלנו ושל חברות הבוגרת שלנו.


"למרות שהמצב היה קשה וכולן היו במקלטים, הן החליטו דווקא להתעקש עוד יותר על הפעילות של תנועת הנוער"

סרטון - פעילות תנועת 'המחנות העולים' בתקופת צוק איתן


מבאסת אותי המחשבה שבגלל שיש עכשיו את מגפת הקורנה, מתבטל הטיול שנתי, מפעלי פסח לא יקרו כמו שדמיינו, ומי יודע איך זה ישפיע על תקופת הבגרויות, הכייפת במחנה, שנת השירות שלנו או חס וחלילה קורס המד"צים של החניכות שלי (בסיום כיתה ט'). אבל אני יודע שלמרות חוסר הוודאות שיש לנו, אני הכי שמח שאני ביב' עכשיו ואני מדריך ושיש לי מקום משמעותי בבוגרת.

בזמנים האלו אנחנו צריכים להיות יחד בזה, לבנות בינינו אחריות הדדית, וכמובן – לנצל את הזמן כמה שיותר טוב לשיחות עם חניכות וחברי בוגרת, ללמוד, לנוח, לסדר את החדר קצת ובעיקר להעביר את התקופה הלחוצה ביחד ובאווירה כמה שיותר מרגיעה!

74 צפיות0 תגובות
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

טל: 03-5350157

ת.ד. 9057, רמת גן רמת אפעל 5219001