אולי תהיה רק שתיקה מביכה

מאת: מיתר רחל קליין, מחנה 'הקוביה' (מגדל העמק), שכבת י'


כבר התרגלתי לשגרה החדשה, לשינוי, להישאר בבית, ללמוד דרך מחשב ולבלות עם חברים דרך שיחת וידאו. אני לא אוהבת את השגרה הזו. אני רק מחכה לחזור למה שהיה לפני הקורונה, למפגש החברתי, למגע, לעבודה, ללימודים, למחנה, להדרכה, לחוג, לחיים ללא הקורונה.

אבל האם החיים שאחרי יהיו כמו הימים שלפני?

בחדשות כבר מתחילים לדבר על החזרה לשגרה, בהדרגה כמובן, כל פעם משהו אחר, חנות, בית ספר, מפעל. לאט, עד שיחזירו את כולם אבל האם אחרי שכולם יחזרו, הכל יהיה אותו דבר? בדיוק כמו שהיה? האם אני אהיה כל כך קרובה לכולם כמו אז, לפני שהכל התחיל? אתן חיבוק או אגיד שלום מרחוק? אשב ליד החברים צמוד, או במרחק של שני מטר? המצב יהיה כמו פעם או שעדיין אפחד מאנשים אחרים, אפחד להידבק? אני בכלל ארגיש קרובה לחברים כמו פעם או שאהיה רחוקה ומובכת? משונה לחשוב על מה שיקרה אחרי, כי זו כנראה תהיה מציאות שונה משהכרתי עד היום. אולי לא אהיה קרובה לכולם כמו פעם, אבל גם לא אהיה מרוחקת כמו עכשיו, אלא אמצא את האמצע.

"האם אני אתן חיבוק או אגיד שלום מרחוק? אשב ליד החברים צמוד, או במרחק של שני מטר?"

אני חושבת שאחרי שהסגר יפתח, הכל יהיה שונה, מהדבר הכי קטן. כבר כמעט חודשיים אסור ומסוכן לתת חיבוק או כיף, האם זה ימשיך כך? האם אני עדיין ארגיש את הצורך לצאת בחוץ רק עם מסכה וכפפות? לא לגעת בחפצים או אנשים אם אני לא חייבת? אולי אני אפילו ארגיש מוזר לראות את החברים מחוץ למסכים? אולי ארגיש קצת מובכת? התגעגעתי יותר מדי זמן וכבר הפנמתי שלא ניפגש בקרוב, ופתאום הם עומדים מולי, אבל אני לא יכולה לחבק אותם כמו פעם. לדבר עם חברים יהיה מוזר, אחרי כל כך הרבה זמן שלא הייתי איתם ולא השתנה דבר, אולי פשוט נשתוק ולא נדבר? כי אין לנו מה לספר? אולי תהיה שתיקה מוזרה ומביכה? אפילו עם החברים הכי טובים שלי?

איך אחיה ומה יהיה רק הזמן יוכל לספר לי, אבל כרגע מה שאוכל לעשות זה רק לחכות בסבלנות, לנסות להחזיק מעמד עם כל הקושי, ולהמשיך להשתגע מלהיות כל כך הרבה בבית, לבד עם המשפחה. למצוא משהו להיאחז בו, לחלום שעוד מעט הכל יגמר ואהיה בסדר, לא לפחד מהעתיד, לחיות את ההווה, לנצל את הזמן לטובה. להשקיע בתחביבים שלי, לנסות דברים חדשים, להיות עם המשפחה ולחזק את הקשרים בה, לדבר עם סבא וסבתא, להשקיע קצת יותר בלימודים, להדריך גם כשקשה, בעיקר בשביל החניכים אבל גם בשבילי. לעשות דברים שאני אוהבת בשביל עצמי, לגלות את עצמי מחדש ולהבין מי אני.

אני חושבת שדווקא עכשיו כשאני כל כך מרוחקת מהעולם אני יכולה להבין מי אני ובשביל מה אני חיה.

58 צפיות0 תגובות
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

טל: 03-5350157

ת.ד. 9057, רמת גן רמת אפעל 5219001